НАУКОВА РОБОТА

Наукові напрямки

На кафедрі проводяться наукові дослідження для обгрунтування застосування методів народної і нетрадиційної медицини, курортології, фізіорефлексотерапії в діагностиці, лікуванні і реабілітації хворих з хронічними судинними ураженнями головного мозку, захворюваннях жовчовивідних шляхів, печінки, імунодефіцитних та клімактеричних станів.

Основними методами народної і нетрадиційної медицини, які вивчаються є: мануальна терапія, рефлексотерапія, гомеопатія, фітотерапія, апітерапія, гірудотерапія, електропунктурні методи, іридодіагностика, су-джок терапія, нутріціологія

Головними напрямками наукових досліджень кафедри є:

Кафедра забезпечена Медичними програмно-технічними комплексами (МПТК) «Медіса» та медичним програмно-технічним діагностично-лікувальним комплексом «Рамед», який включає діагностичний «Рамед Експерт» та лікувальний прилад «Рамед Експерт-04».

МПТК «Медіса» включає інформокасети органопрепаратів, нозодів, гомеопатичних препаратів, етіологічних чинників, наприклад, різних збудників інфекційної природи для здійснення лікувально-діагностичного впливу. МПТК «Рамед Експерт» включає діагностичний прилад «Рамед Експерт» та лікувальний прилад «Рамед Експерт-04» з КВЧ приставками для проведення лікувальних процедур на різні зони тіла. Окрім того МПТК «Рамед Експерт» має програмне забезпечення для фіксації результатів досліджень та формування бази даних пацієнтів та динамічного спостереження за електропунктурними показниками хворих (ЕПК).

Також, в користуванні кафедри є апарат ультразвукової діагностики з доплером SONOLINE - SIENA з 2-ма датчиками для інтегральної реографії та реовазографії та діагностичний прилад з автоматичною системою фірми POINTE SCIЕNTIFIC POLAND для проведення лабораторно-біохімічних досліджень згідно теми кафедральної науково-дослідної роботи та тем кандидатських дисертацій на базі Львівського міжрегіонального центру соціально - трудової професійної та медичної реабілітації інвалідів. Для проведення біохімічних досліджень згідно теми кафедральної науково-дослідної роботи та визначення ряду загальних та біохімічних показників в плазмі крові людини, використовується діагностичний автоматичний аналізатор (Diagnostic automation point 180). На базі діагностичного центру в м. Трускавець проводяться дослідження органів черевної порожнини, зокрема печінки та жовчного міхура, підшлункової залози з використанням УЗД апарату експертного класу Hitachi EUB-8500 та Hitachi- 5500 з функцією соноеластографії, кольоровим відеопринтером Mitsubishu. та ендоскопічні дослідження з використанням відеоендоскопа та дослідження сироватки крові на біохімічному аналізаторі німецького виробництва Huma Star-300.

З метою статистичної обробки даних досліджень використовується програмне забезпечення «Статистика 2009» на комп’ютері - ноутбук Toshiba-071А100.